Кошик
157 відгуків
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Як витягнути своє авто зі снігової засідки

Як витягнути своє авто зі снігової засідки

Як витягнути своє авто зі снігової засідки
Навряд чи знайдеться багато водіїв, які можуть похвалитися тим, що їх (а точніше, їх застряглий автомобіль) жодного разу не виштовхували чи не витягує на тросі. І якщо в літній час шанси "засісти" є в основному у любителів бездоріжжя, то взимку вони

15.01.16

 

Тільки підготуйтеся: на випадок "засідки" у вас повинні бути:

Лопата (Знайти на сайті)

Трос (Знайти на сайті)

Пісок

ОЦІНІТЬ ШАНС ВИЇХАТИ

Якщо автомобіль не може зрушити з місця, насамперед потрібно вийти з нього і оцінити ситуацію. Поширена помилка – втиснути газ в полик і сподіватися, що пощастить. Зазвичай все виходить з точністю до навпаки: шанси на успішне звільнення з полону лише падають. Виняток – лише в тому випадку, якщо під колесами тільки тонкий лід, а під ним – тверде покриття. У цьому випадку є ймовірність, що ведучі колеса в процесі пробуксовки нагріються і розтоплять кілька міліметрів крижаного покриття, діставшись таким чином до твердої поверхні. Правда, так буває рідко. Тому спочатку загляньте під машину. Якщо автомобіль не сидить на днищі – а в умовах доріг загального користування він, швидше за все, все-таки не сидить – є всі шанси виїхати. Але перш варто взяти в руки лопату і максимально розчистити простір під колесами, особливо ведучими. Цілком можливо, що після цього ви зможете просто сісти й поїхати. А якщо ні, найпростіший спосіб спробувати це зробити – розгойдування. До речі, варто нагадати про те, що рушати взимку потрібно плавно, а на дуже слизькій поверхні краще робити це з другої передачі – так менше шансів, що колеса почнуть буксувати.

ПІДКЛАДКИ ДЛЯ КОЛІС

Необов'язково відразу шукати гілки або дошки: цей спосіб хороший лише влітку у випадку, якщо автомобіль застряг в багні або піску. Взимку ж найкращі засоби – пісок і сіль. Підійдуть також земля і будь-які сипкі речовини, аж до наповнювачів для котячого туалету. Дорого, звичайно, так вибиратися, але спалювання бензину і зчеплення в марних спробах виїхати обійдеться не дешевше. В крайньому випадку можна використовувати гумові килимки, які лежать під ногами в салоні автомобіля. До речі, існують і спеціальні килимки для підкладання під колеса застряглого автомобіля. Вони відрізняються більш міцними матеріалами і структурою, оптимальною для забезпечення зчеплення коліс. Ще краще, якщо в багажнику виявляться ланцюга або хоча б чохли протиковзання.

Втім, практика показує, що в більшості випадків ніяких коштів для допомоги застряглому автомобілю у водія не виявляється. У кращому випадку є трос, набагато рідше – лопата. А що ж робити, якщо автомобіль все-таки сидить "на пузі"? Для початку згадати, де в машині захований домкрат, і піддомкрачувати ведучі колеса перш, ніж підкладати під них що-небудь. Це непогане, а часто і єдиний засіб допомоги, якщо машина засіла в снігу. У всіх випадках пам'ятайте, що після того, як автомобіль зрушив з місця, не можна зупинятися, поки не знайдете рівний і менш слизьку ділянку. В іншому випадку доведеться повторювати все заново.

new_image3_310

Порада. Перш ніж щось підкласти, піддомкратьте колеса.

КАЧАЄМО СВОГО "КОНЯ"

Цей спосіб працює, якщо ваш автомобіль може хоч ненабагато зрушити з місця. Як це робиться? Дуже просто: спробуйте рушити. Машина проїде трохи (хоча б кілька сантиметрів – вже добре!). У той момент, коли вона зупинилася, відпустіть газ і вичавте зчеплення. А коли відкотиться назад, знову рушайте. У багатьох випадках, відчувши моменти, коли потрібно працювати зчепленням, вдається без сторонньої допомоги визволити автомобіль з неглибокого снігу або зледенілого поглиблення дороги. Перш ніж почати розкачку, визначитеся, в якому напрямку це потрібно робити. Все залежить від того, де дорога чистіша, і від ухилу (очевидно, що пробувати їхати вниз буде більш результативно, ніж вгору). А також від приводу автомобіля: тягнути легше, ніж штовхати, тому у машини з переднім приводом більше шансів виїхати вперед, а із заднім, відповідно, назад. Якщо цей спосіб не допомагає – значить, поверхня під колесами занадто слизька. І тоді потрібно думати над тим, що підкласти під колеса.

КИНЬТЕ НА ТРОС КУРТКУ

Іноді все-таки виявляється, що без сторонньої допомоги не обійтися. На цей випадок нагадаємо елементарні правила безпеки при використанні троса. На відміну від буксирування автомобіля, для його витягування зі снігової засідки потрібні помітно великі зусилля. Тому щоб уникнути нещасних випадків переконайтеся, що ніхто з пасажирів або просто спостерігачів не знаходиться біля троса: у разі його розірвання можна отримати серйозну травму. При обриві троса, а особливо при поломці буксирувального гака або вушка, є також ризик пошкодження автомобіля. Щоб уникнути такої неприємності, досить покласти на трос посередині стару куртку або покривало. Не нехтуйте цими простими, але дієвими способами забезпечення безпеки.

new_image2_400

Тримайте дистанцію 4-6 м.

Попередні статті