Кошик
162 відгуки
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Автопоради: Як їздити по слизькій дорозі

Автопоради: Як їздити по слизькій дорозі

Автопоради: Як їздити по слизькій дорозі
Випав сніг, на дорозі крижана скоринка, це далеко не кращі умови для їзди, але якщо потрібно їхати - прочитайте корисні поради від фахівця.

10.02.16

Гальмо

Як би це парадоксально звучало, але гальма і ожеледь ― речі несумісні. Втиснути педаль гальма в підлогу можна і дуже хочеться, але робити це вкрай не рекомендується. Якщо автомобіль обладнаний ABS, то дана проблема практично вирішена і машина не піде юзом, електроніка не дозволить заблокувати колеса (хоча, для перестраховки краще гальмувати з інтервалами). Але якщо ви поки рулите на автомобілі без ABS, слід зімітувати її роботу, багаторазово й уривчасто натискаючи на педаль.

Інший спосіб гальмування ― двигуном. Переходячи на більш низьку передачу, можна отримати стабільне уповільнення аж до повної зупинки. Мотору доведеться пошуміти, але наслідки ДТП можуть виявитися куди страшніше.

Привід

Також, варто пам'ятати про те, які колеса є ведучими у вашого автомобіля (багато хто може це дізнатися тільки після того, як потрапить в халепу). У разі занесення на передньопривідній машині, слід плавно додати газ і повернути кермо в бік заносу. На передньому приводі легше заїжджати на гірку заднім ходом, щоб завантажити привідні колеса. У випадку з заднім приводом слід, навпаки, прибрати ногу з педалі газу, щоб його погасити, кермо слід повертати в бік заносу. Як тільки занос припинитися, повертайте кермо в протилежну сторону і будьте готові виконати цю процедуру кілька разів, якщо швидкість руху виявилася високою.

Повнопривідний автомобіль, у разі пропорційного розподілу обертального моменту по осях, поводиться схоже задньоприводному (слід злегка скинути газ), але якщо ви сидите за кермом кросовера з електромуфтою, можуть бути нюанси. Радимо з'ясувати, які колеса у вашого авто ведучі, а які муфта підключає при пробуксовці. Також, будьте готові до того, що комп'ютер може перекидати обертальний момент досить-таки несподівано.

Механіка/автомат

При їзді по ожеледі з механічною КПП можна налагодити ближчі відносини з двигуном. У випадку з АКПП, використовуйте знижений ряд передач, якщо такий передбачений конструкцією (позначається, в більшості випадків, як 1,2 або Low).

Початківцям автомобілістам варто неодмінно знайти час, віддалену від насичених автомагістралей майданчик, покриту льодом, досвідченого водія або інструктора і вдосталь поганяти, щоб відчути початок занесення, поведінку автомобіля, подивитися з боку на швидкість своїх реакцій.

І, наостанок, самі головніші правила їзди по слизькому дорожньому покриттю. Не поспішайте, не робіть різких рухів, тримайте максимальну дистанцію і інтервал по відношенню до інших учасників дорожнього потоку і поступайтеся дорогу всім дурням.

Попередні статті