Кошик
164 відгуки
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Що таке навантажувальна вилка? Як користуватися навантажувальною вилкою

Що таке навантажувальна вилка? Як користуватися навантажувальною вилкою

Що таке навантажувальна вилка? Як користуватися навантажувальною вилкою
Всі автовласники розуміють, що основний елемент будь-якої машини – це акумулятор, який забезпечує роботу всіх електричних систем і приладів. Але, як і будь-джерело електроживлення, пристрій може вийти з ладу.

15.02.16

Сфера застосування апарату не обмежується акумуляторами авто, його можна використовувати для здійснення знімання показань з будь-якої деталі електричної ланцюга.
 
Це пристрій невеликого розміру в металевому корпусі з декількома опорами і вольтметром. З одного боку до вольтметру підключений товстий дріт, з іншого є зажим для приєднань позитивного електрода пристрою до АКБ. Мінусова клема з'єднується з металевим штирем. Спіралі опору підключаються двома гайками. Навантаження на кожну спіраль розрахована на 100 A електричного струму. Затискачі на проводах необхідні для приєднання їх до клем акумулятора. Видів досить багато, на які поділяється навантажувальна вилка. Схема пристрою однакова у всіх і не представляє нічого складного. Важлива відмінність приладів – діапазон вимірювання напруги і номінал навантаження. Для лужних акумуляторів і кислотних батарей використовуються різні вилки.

Як користуватися навантажувальною вилкою?

Перед застосуванням пристрою двигун повинен пробути в неробочому стані не менше 6 годин, можна виконувати перевірку після нічної стоянки. Процедура проводиться в два етапи. Потрібно врахувати, що 12-вольт акумулятори можна перевірити за допомогою однієї спіралі, а для великих ємностей використовуються дві.
 
Пристрій з непідключеній навантаженням приєднується до кожного висновку елемента. Плюсовій затискач з'єднують з тим же зарядом клеми батареї, після цього працюють з негативними елементами. Показання вольтметра фіксуються. 
 

Значення показників і план дій

 •  Батарея заряджена на 100% – 13 Вт.
 •  Несправність або розрядка акумулятора – 115-118 Вт.
 •  75% заряду – 123-126 Вт.
 •  При 50% дані будуть від 121 до 123 Вт.
 •  25% (майже повна розрядка) – 118-121 Вт.
Якщо після перевірки з'ясувалося, що батарея повністю заряджена, потрібно виконати ті ж самі дії у якості додаткових вимірювань, тільки при цьому необхідно включити навантажувальні з'єднання.
 
Послідовність робіт:
 •  очищається клема;
 •  приєднується навантажувальна вилка при правильній полярності;
 •  вимірюється напруга;
 •  встановлюється опір у відповідності з об'ємом батареї.
Навантажувальну вилку до упору притискають до висновку АКБ на нетривалий час (до 5 секунд). Пробки акумулятора при виконанні цих дій повинні бути загорнуті. Якщо при торканні з мінусовою клемою підуть іскри, нічого страшного – це нормальне явище. Однак нагріте штир не варто чіпати руками між вимірами.

Виявлення показників

Про справність і повній зарядці АКБ свідчить відмітка в 9 Вт. Показники менше цієї цифри говорять про те, що батарея неповна або зламана. У цьому випадку необхідно провести зарядку і повторити процедуру вимірювання. При справність акумулятора показники повинні прийти в норму, якщо цього не сталося, потрібно детальна діагностика або заміна батареї. Не варто користуватися навантажувальною вилкою в профілактичних цілях і дуже часто – такі дії можуть зашкодити АКБ.

Виготовлення пристрою своїми руками

Отже, навантажувальна вилка – це потужний інструмент з вольтметром постійного струму і двома щупами. Звичайно ж, такий тип приладу можна знайти в будь-якому спеціалізованому магазині, однак при бажанні і кмітливості створена навантажувальна вилка своїми руками стане не менш корисним пристроєм.
 
Саморобну вилку добре застосовувати для вимірювання енергії в 12-ватних акумуляторах. Перед тим як приступити до створення пристрою, необхідно виміряти значення напруги однієї повністю зарядженої баночки батареї. До кожної такої баночці повинен бути вільний доступ. Отримані дані необхідні для складання шкали, яка буде показувати в майбутньому заряд акумулятора машини в потрібному діапазоні. Далі потрібно мікроамперметр включити спільно з резистором. Необхідно стежити за опором, воно повинно бути трохи більше напруги однієї з банок АКБ. Шкала пристрою змінюється за допомогою подання на вольтметр в потрібній полярності змінного напруги постійного струму, що контролюється зразковим приладом.

Формули для обчислень

В інструкції до акумулятора зазначаються дані про мінімальному і максимальному припустимому значенні заряду, їх потрібно знати. Схема створення апарату вимагає деяких знань фізики, а саме формули опору елемента навантаження електричної ланцюга. Воно визначається за формулою: R=U/I. Тут R визначається як значення опору (Ом), U позначає напруга (B), сила струму – I (A). Потужність (P) такого ланцюга можна дізнатися, помноживши значення напруги (U) на силу струму (I). Затискачі повинні мати велику витримку, адже через них буде проходити велика сила струму. Вони приєднуються вручну до резистору якісними проводами, які можуть витримати велике навантаження.
 
Всі деталі в місцях з'єднань між собою повинні добре спаюватися апаратом для пайки. Тепер до саморобної навантажувальної вилки необхідно підключити вольтметр (в його якості можна використовувати мікроамперметр з невеликим резистором). На затискачах позначається полярність така ж, як на працюючому вольтметре. Місця з'єднань ізолюються. Можна спорудити каркас, щоб закріпити на ньому пристрій для зручності використання. Матеріали для цього використовуються виключно не займисті, в кращому варіанті підійде метал. Таким чином створюється навантажувальна вилка своїми руками.

Правила установки

При установці важливо дотримуватися основні правила:
 •  пристрій приєднується до АКБ виключно у відключеному стані;
 •  заборонено зберігання вилки поряд з іншими акумуляторними приладами;
 •  після роботи ретельно провітрюється приміщення;
 •  до кожної баночки приєднання проводиться окремо;
 •  необхідно стежити за потужністю струму, щоб не зіпсувати елементи;
 •  для влаштування затискачів використовується сталь або ніхром;
 •  підключається обладнання ненадовго, особливо саморобний.
Задача, яку виконує цифрова навантажувальна вилка, нічим не відрізняється від звичайного пристрою. Однак важлива її особливість – надточні результати вимірювань, що виводяться на дисплей обладнання.

Особливості та недоліки пристрою

Протягом багатьох років використовують метод велике навантаження для перевірки працездатності свинцевих акумуляторів. Пристрої, здатні зняти з батареї струм в сотні ампер і виміряти напруга під навантаженням, випускають досі. Шкала вольтметра пофарбована в кілька кольорів. Коли стрілка знаходиться в районі зеленого, акумулятор вважається в справному стані, червоний – ознака того, що АКБ необхідно замінити. Популярність вилки обумовлена якісним виявленням показників. Однак перевірити ємність акумулятора неможливо. Отже, прогнозувати термін служби виробу таким способом вкрай складно. Ще один факт, який необхідно враховувати: вилка забирає значний відсоток заряду з АКБ, тому часто використовувати її не можна.
 
Ефективно подібні прилади допомагають виявити дефектну окрему банку із загальної зборки, а також дають можливість перевірити зарядженість до певної напруги і здатність витримати робочий струм АКБ. Найточніші дані виходять при діагностиці нових АКБ-пристроїв. Рекомендується проводити тестування в момент, коли температура електроліту позитивна від +10 до +25 °C. Зовсім не обов'язково викидати зіпсовані акумулятори, існує досить пунктів з утилізації подібних пристроїв. Змінне опір має відповідати місткості та типу батареї.
Попередні статті