Кошик
173 відгуки
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380676767143, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua

Датчик абсолютного тиску у впускному колекторі

Датчик абсолютного тиску у впускному колекторі
Сучасний автомобіль – це дуже складна конструкція. Важливу роль відіграє і датчик абсолютного тиску.

17.02.16

З його допомогою здійснюється контроль тиску у впускному колекторі. Сигнал, який видає це пристрій, що подається на електронний блок управління. Він обробляється і використовується мікроконтролером для управління подачею палива і повітря в рампу. Ця стаття присвячена датчиків тиску, розглянуто їх різновиди та основні конструкції. 

 

Принцип роботи

 
Вся начинка інжекторного мотора електронна, присутня безліч датчиків. І якщо якась виходить з ладу, починаються проблеми – двигун «троїть», працює нестійко, а то і зовсім глохне. Тепер коротко про те, як працює система управління інжекторним мотором. По-перше, системі потрібно знати, яка температура в колекторі (впускному) в певний момент часу. Це необхідно для точного розрахунку маси повітря, що знаходиться в самому колекторі. По-друге, не варто забувати про те, що під час кожного такту роботи відбувається всмоктування повітря в камери згоряння. За весь цикл двигун споживає певну кількість повітря – обсяг, рівний тому, який мають всі чотири циліндра. Отже, все досить просто – є дані про об'єм циліндрів, відома щільність повітря і температура. Залишається одне: зробити розрахунок маси повітря, що надходить в кожен циліндр. 

 

Для чого потрібен датчик абсолютного тиску

У цього приладу дві назви, перше ви вже знаєте, а друге – MAP-сенсор. Але тепер ― про те, для чого ж потрібні всі ті виміри, які були описані у попередньому розділі. Варто обмовитися, що в інжекторних системах упорскування вимірювання кількості повітря проводиться занадто складними способами. Тому що простих варіантів немає для проведення таких вимірювань.
 
Варто відзначити, що використовується всього дві конструкції пристроїв. Існує датчик абсолютного тиску ("Ланос" і вітчизняні "Пріори" працюють на них), є також диференціальні (на японських і американських автомобілях). Для чого необхідно знати блоку управління, скільки повітря споживає мотор? Все дуже просто – в камери згоряння подається не чистий бензин, а в суміші з повітрям (пропорція 14 до 1). Отже, необхідно не тільки приготувати таку суміш, але і змусити мотор працювати ідеально на ній. MAP-сенсор дозволяє вирахувати кількість споживаного повітря і чітко сформулювати імпульси для управління форсунками уприскування. 


 

Похибка вимірювань

 
Варто зауважити, що похибка дуже висока, якщо проводити розрахунок по температурі і тиску. Справа в тому, що залежно від технічного стану циліндрів і поршнів, розподільного вала та клапанів, змінюється споживання повітря. Саме з цієї причини потрібно проводити невелику коригування. Але самостійно не зможе працювати датчик абсолютного тиску повітря. У випускному колекторі проводиться установка датчиків кисню, які аналізують склад вихлопних газів. За даними, отриманими від лямбда-зондів, електронний блок управління вираховує точне споживання повітря і виробляє необхідні коригування.

Де він встановлений

Монтується MAP-сенсор виключно на інжекторних автомобілях на двигуні внутрішнього згоряння. Від штуцера датчика до впускного колектора двигуна є гнучкий трубопровід. З його допомогою відбувається з'єднання сенсора і мотора. Зверніть увагу на те, що MAP-сенсор встановлюється завжди, навіть якщо відсутній ДМРВ. Особливо на автомобілях, в яких використовується турбокомпресор. З допомогою датчика проводиться вимірювання надлишкового тиску повітря, що нагнітається за допомогою компресора. Про те, яка найбільш поширена несправність датчика абсолютного тиску, буде розказано нижче.

Диференціальні датчики

 
Існують також диференціальні датчики, суть їх роботи буде коротко описана нижче. Вони використовуються для вимірювання кількості газу (повітря). Відміну від попереднього виду – в конструкції є не один, а два штуцера. Перший з'єднаний з впускним колектором, через нього проводиться вимірювання тиску в паливній системі. А ось другий штуцер вимірює параметри атмосферного повітря. На електронний блок керування подається різниця цих двох параметрів. Крім того, датчики дозволяють забезпечити більш якісне згоряння палива – частина відпрацьованих газів повертається у впускну систему. Завдяки цьому досягається те, що в навколишнє середовище потрапляє набагато менше шкідливих сполук.

Види і перевірка

Зверніть увагу на те, що датчик абсолютного тиску у впускному колекторі може працювати в різних режимах. Так, на деяких автомобілях марки "Форд" використовуються датчики, які функціонують за рахунок зміни частоти виробляється напруги. Інші типи пристроїв використовують метод порівняння показань.
 
Варто також відзначити, що переконатися в несправності датчика можна тільки в тому випадку, якщо ви проведете його складну діагностику з використанням осцилографа. Потрібно виміряти кілька параметрів, проаналізувати якість і рівень вихідного сигналу. А тепер про те, які поломки трапляються у такого приладу, як датчик абсолютного тиску. "Ланос" чи вітчизняна "десятка" – не має значення, симптоми несправності на всіх машинах однакові.

Поломки датчиків

Багато залежить від того, яке програмне забезпечення (прошивка) використовується електронним блоком управління. Якщо датчик абсолютного тиску колектора вийшов з ладу, то самий сприятливий результат – це перемикання ЕБУ в екстрений режим. Двигун починає працювати на усереднених параметрах, які, звичайно ж, не можна назвати ідеальними. Витрата бензину стане вище, навіть може спостерігатися незначна детонація.
 
Але самий сумний результат – це повне порушення роботи, неможливість запуску мотора. Варто відзначити, що датчик абсолютного тиску у впускному колекторі – це дуже надійне пристрій, яке досить рідко ламається. Найчастіше руйнується гнучкий шланг, що з'єднує штуцер і впускний колектор. Варіантів два: трубка або рветься, або ж забивається. У першому випадку допоможе заміна, а в другому можна просто очистити її. Але от якщо щось сталося з начинкою датчика, не варто навіть намагатися провести його ремонт. Справа в тому, що це пристрій дуже складне за своєю конструкцією, і втручання призведе до руйнування. Набагато простіше придбати новий елемент і встановити його. Втім, в сучасних автомобілях більша частина пристроїв – нерозбірного типу, тому при виході з ладу залишається тільки замінювати їх повністю.
Попередні статті