Кошик
157 відгуків
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Як вибрати дитяче автомобільне крісло?

Як вибрати дитяче автомобільне крісло?

Як вибрати дитяче автомобільне крісло?
Перевезення дітей в автомобілі – дуже відповідальне заняття для батьків. Але, на жаль, не всі розуміють ту небезпеку, яка може підстерігати дитину в момент пересування на машині.

03.03.16

Для забезпечення належного рівня безпеки перевезення дітей необхідно проводити в спеціальних дитячих кріслах. Про те, як правильно вибрати такий важливий аксесуар, сьогодні і піде мова.
Для початку давайте розберемося, як саме перевозить дітей та частина батьків, яка ще не купила настільки важливий аксесуар. Зазвичай мами перевозять дітей (особливо дуже маленьких) на руках, аргументуючи це тим, що у разі невеликого зіткнення вони зможуть їх утримати. Частково це дійсно так, але як бути, якщо дитина вже порівняно доросла? Барвисто відповідають на це питання результати краш-тестів, проведені рядом інститутів, відповідальних за безпеку дорожнього руху. Давайте порахуємо, яка сила впливає на маму, яка тримає немовля на руках і потрапляє в ДТП. Під час лобового зіткнення тіло дорослої за інерцією летить вперед до передніх сидінь. Відповідно малюк, якого тримають на руках, має всі шанси бути затиснутим між тілом мами (вага якої в момент різкої зупинки збільшилася від 3 до 10 разів) і спинкою переднього сидіння. Для довідки: при швидкості всього 30 км / год сила удару буде еквівалентною падінню з 3-4 поверху; якщо швидкість буде 40 км / год, то удар буде еквівалентний падінню з 4-5 поверху. А тепер давайте згадаємо, з якою швидкістю можна пересуватися в місті? А по трасі? Я думаю, далі кожен з вас зможе провести розрахунки самостійно.

Не сприяє відповідальності батьків недосконале законодавство України. Відкритої згадки про те, що дитину необхідно перевозити в спеціальному автомобільному кріслі, немає. Ось, що зазначено в діючих правилах дорожнього руху України (пункт 21.11): «Дітям до 12 років або зростом менше 145 см заборонено їздити на передніх сидіннях без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу ». Якщо виходити з написаного, то накласти адміністративне стягнення на водія, який возить маленьку дитину без автокрісла, не представляється можливим.

Сподіваюся, серед Вас немає безвідповідальних батьків (водіїв), і ви, читаючи ці рядки, хочете убезпечити свою дитину під час переміщень на автомобілі. Відкриваючи різні спеціалізовані сайти або прайс-агрегатори, кожного батька, охочого придбати автокрісло, чекає певний шок. І правда, від кількості пропозицій, які представлені на ринку, голова піде обертом. Представлені автокрісла мають різну форму, ціну, спосіб кріплення і ще цілу купу різних параметрів. Як же вибрати? Насправді, все не так складно, як здається.
ЯК КРІПИТИ?
На даний момент способів всього два: кріплення Isofix і фіксація крісла за допомогою стандартних ременів безпеки.
Кріплення Isofix
Isofix – це міжнародний стандарт кріплення дитячих автокрісел, розроблений в 1990 році. Закріплення крісла за засобами isofix здійснюється за допомогою спеціальних скоб, які вбудовані в сидіння автомобіля (про їх наявність свідчать спеціальні бірки). За результатами ряду краш-тестів, використання такого кріплення набагато безпечніше, особливо коли мова йде не про фронтальне зіткнення, а про бічне. Ще однією перевагою isofix є простота зняття і установки крісла. У випадку з ремінним кріпленням вам потрібно буде постійно пам’ятати процедуру заводу ременя в спеціальні вушка (повірте, система там не найпростіша).
ДІТИ ДО 1 РОКУ
Всі автомобільні крісла підбираються виходячи з віку і ваги дитини. Так, для самих маленьких існують спеціальні «люльки» (група 0 і 0+, вага дитини – до 13 кг.). Покупку самого маленького крісла (група 0), я рекомендую пропустити з огляду на те, що в цьому віці дитина дуже швидко росте і зовсім скоро їй буде дуже тісно. Краще відразу звернути увагу на люльки, що відносяться до групи 0+, тим більше, що вони, як правило, забезпечені спеціальною вкладкою, яка дозволяє розмістити навіть новонароджених.
Дитяче автокрісло
Така люлька встановлюється на сидіння по ходу руху, дитина в ній знаходиться в напівлежачому стані. Крім того, всі крісла, що відносяться до групи 0+, мають на увазі, те що дитина буде перебувати в такому кріслі обличчям проти ходу руху автомобіля. Зроблено це спеціально, щоб уникнути травм шиї та хребта в разі різкого гальмування. У такій колисці дитина міцно фіксується 5-точковими ременями, тоді як саме крісло може бути зафіксовано про допомогою штатних кріплень Iso-fix або звичайного ременя безпеки.
ДІТИ ДО 4 РОКІВ
У кріслах, які стосуються даної вікової групи (вага дитини від 9 до 18 кг), малюки вже можуть сидіти обличчям по ходу руху автомобіля. Тулуб дитини може фіксуватися як 5-точковими ременями так і спеціальним фіксуючим «столиком» (м’який валик акуратно притискає дитину і не дає йому вислизнути).
Дитяче автокрісло
ДІТИ ДО 7 РОКІВ
Крісла для цієї вікової групи розраховані на максимальну вагу в 36 кг. За своєю суттю автокрісла для дітей цього віку являють собою звичайну накладку на сидінні. Пристібається дитина вже стандартними 3-точковими ременями, щоправда, останні пропускаються через спеціальні вушка-направляючі, які дозволяють більш точно обхопити тіло дитини.
Дитяче автокрісло
ДІТИ ДО 12 РОКІВ
Перевезення дітей такого віку вже не представляє особливих труднощів для батьків. Максимум, що необхідно придбати, – це спеціальну накладку (бустер) під «п’яту точку». Її основне завдання – підняти тулуб дитини на таку висоту, щоб штатний ремінь не потрапляв на шию. Такі накладки на сьогоднішній день можна зустріти і в штатному оснащенні деяких автомобілів. Відповідно, якщо у вашому авто таке рішення вже передбачено, купувати його окремо немає ніякого сенсу.
Дитяче автокрісло
ВСЕ В ОДНОМУ
Ряд компаній виробників дитячих автокрісел випускають універсальні рішення, які об’єднують кілька вікових груп. Таке автокрісло є відмінним рішенням, якщо ви не дуже часто перевозите дітей. Крім того, ви пристойно заощадите, купивши такого роду трансформер, адже вам не потрібно буде міняти його раз 1-2 роки. Подібні крісла, як правило, мають спеціальні вкладки, які дозволяють більш щільно зафіксувати дитини, а також широкий діапазон регулювань.
Дитяче автокрісло
ДЕ ВСТАНОВИТИ?
Фахівці з безпеки рекомендують встановлювати дитячі крісла на другому ряду автомобіля. Але існують і винятки. Так, ряд сучасних автомобілів дозволяє без проблем встановити дитяче автокрісло поруч з водієм. Єдина умова для установки – можливість відключити передню пасажирську подушку безпеки.
Подушка безпеки для пасажира
І пам’ятайте, використання дитячого автокрісла знижує ймовірність смерті дитини при ДТП на 60-70%! За такий істотний відсоток варто заплатити, вірно?

Попередні статті