Кошик
157 відгуків
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Обережно – автосервіс!

Обережно – автосервіс!

Обережно – автосервіс!
До написання цієї статті автора спонукав неймовірний випадок, свідком якого я став на одному з фірмових СТО.

09.03.16

Власниці компактного сітікара винесли рахунок за послуги станції, в якому підсумковий рядок перевищував витрати на сервіс позашляховика. Незважаючи на світле волосся і молодість, мадмуазель вміла рахувати гроші, тому підійшла з проханням прокоментувати фінансовий документ, винесений їй бригадиром авторекетирів.

Вже на третьому рядку у нас почалася істерика: рахунок включав в себе заміну масла на 3-й тисячі після нульового ТО, чистку фільтра кондиціонера в автомобілі, в якому кондиціонера не було і – перл, – заміну чотирьох свічок запалювання у трьохциліндрового двигуна. Коротше, фантазія і апетит у автомеханіків виявилися ще ті! Ну і проблем вони собі нажили чимало.

Це, звичайно, крайній випадок, але автомеханіки на фірмових (і не тільки) СТО завжди знаходять способи нагріти клієнта на пару-трійку сотень. Які саме?

Заміна свічок запалювання

Якщо ви не використовуєте своє авто в якості формульного сейфіті-кара і заправляєтеся на перевірених АЗС, мінімальний ресурс свічок запалювання становить близько 50 тис. км. Хороші свічки на хорошому паливі виходжують всі 100 тис. км. Тому якщо вам пропонують заміну десь на 15-й – 20-й тисячі – розвод! Виняток може бути тільки один: якщо по гострій необхідності вам довелося заправитися на невідомій периферійній заправці. І те, в цьому випадку, швидше за все, буде потрібна не заміна, а очищення свічок.

Заміна фільтрів

Іноді особливо жадібні автомеханіки «змінюють масляний фільтр» до чергової заміни моторного масла – розвод! Замінити масляний фільтр не зливаючи масла неможливо за визначенням. Точно також механіки «міняють» повітряний фільтр (насправді його просто продули) і фільтр кондиціонера, який у багатьох випадках обслуговується.

Заміна масел

Це – улюблена брехня автомеханіків. Тонкість тут ось в чому. Сьогодні рідко хто з автомобілістів перевіряє масляний щуп. Тим часом ця процедура дозволяє не тільки контролювати рівень масла, але і побічно перевіряти його якість. Знаючи про це, автомеханіки просто доливають свіже масло до старого – через 1,5-2,3 тис. км будь-яке масло темніє, і виявити підступ буде неможливо при всьому бажанні.

Ремонт КПП

Ще одна улюблена процедура обману автомобіліста, який погано знає своє авто. По-перше, будь-який незначний збій у роботі механіки та електроніки вам можуть уявити, як катастрофічну відмову КПП, усунення якої потребує капітального ремонту і великих витрат. Для більшої переконливості при заміні трансмісійного масла вам навіть покажуть піддон картера, в який автомеханіки завбачливо насиплють металеві тирса.

Ремонт ходової

Якщо ви активно скаржитеся на те, що підвіска вашого автомобіля занадто часто «пробиває» на наших дорогах – «заміна» найдорожчих елементів ходової вам гарантована. Насправді всі удари на себе беруть сайлент-блоки, гумові втулки, т.д.. Тільки на дуже важких авто представницького класу (і, навпаки, на мікролітражках) існує висока ймовірність того, що наші дороги пошкодили підвіску чи рульове.

Існують і більш вишукані форми обману клієнта. Перш за все, це внесення в перелік встановлених запчастин деталей, які взагалі не змінювалися. По-друге, це старий радянський принцип «заберіть у них цей брак і видайте інший» – установка беушних запчастин замість нових. Нарешті, заміна тих деталей, міняти які не було необхідності.

Чи можна протистояти такому обману? Так!

Моніторьте середню вартість стандартного ТО вашого авто на фірмових і гаражних СТО. Різке відхилення від середніх показників відразу повинно вас насторожити.

Запитайте у незалежних механіків що може бути причиною ваших проблем, що потрібно замінити для їх усунення, скільки це буде коштувати.

Будьте з механіком СТО небагатослівні. Якщо він зрозуміє, що в автомобілях ви не розбираєтеся, вартість обслуговування автоматично зросте на третину.

Обслуговуйте авто на перевіреній автостанції. В умовах кризи надійні станції дорожать клієнтурою і, скоріше, зроблять вам знижку, ніж розведуть на додаткові гроші.

Будьте уважні з приймально-здавальними документами. Фіксуйте пробіг автомобіля, який ви залишаєте на ТО – багато автомеханіків не проти покататися на чужих машинах. Вимагайте всі чеки і накладні – в спірних ситуаціях це допоможе вам довести свою правоту в суді. Неодмінно зафіксуйте в акті приймання пошкодження та дефекти автомобіля.

Після усунення несправностей вимагайте продемонструвати роботу відремонтованих вузлів і агрегатів.

Заздалегідь попередьте приймальника, що з якоїсь причини вам буде потрібно забрати всі замінені деталі – з високою ймовірністю це зменшить можливість установки старих запчастин.

Ніколи не признавайтесь на СТО, що ви щось намагалися відремонтувати самі. Це автоматично підвищить вартість автосервіси в рази.

І останнє. Не забувайте про те, що кращий спосіб уникнути захворювань – їх профілактика. Це правило поширюється, в т.ч., на автомобілі. Якщо ви будете вчасно і кваліфіковано обслуговувати свій транспортний засіб, він прослужить вам довше і принесе безліч приємних хвилин.

Удачі!

Попередні статті