Кошик
164 відгуки
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Toyota Prius як поліцейська машина. Хороший вибір?

Toyota Prius як поліцейська машина. Хороший вибір?

Toyota Prius як поліцейська машина. Хороший вибір?
Сьогодні ми розповімо про нову машину нашої поліції – Toyota Prius. І дізнаємося чи вигідно це?

10.03.16

Мало того, що стару міліцію викидають на «мороз», так і ще патрулям машини повністю нові дають! Давно ми не бачили подібного! І поки у всіх соціальних мережах киплять пристрасті про те, як нова поліція тягне затихлі машини, як вона не може затримати бомжа з ложкою і як постраждалому мотоциклістові мажуть роздерте коліно зеленкою, – ми поговоримо про те, що нам найбільше подобається – про машини.

Як ми отримали такі машини?

Багато хто чув відповідь на це питання, який полягав у єдиній фразі – Кіотський протокол. Але як правило не дуже зрозуміло, що саме криється за цією фразою. Кіотський протокол – угода між країнами про зниження шкідливих викидів в атмосферу, яку було прийнято в 1997 році. Ця угода стала першим у світі документом, який зобов’язав країни охороняти навколишнє середовище і для того, щоб державам був сенс у ньому брати участь в нього ввели принципи вільної ринкової торгівлі (так звана торгівля квотами). Є ще проекти спільного впровадження та механізми чистого розвитку. Іншими словами, якщо у вашій країні є виробництво, яке викидає багато шкідливих речовин і вам дуже накладно щось міняти технологічно, то можна купити квоту на викиди у країни, яка слабо забруднює атмосферу. У нас можна було б купити багато квот, так як підприємств багато, але по факту нічого не працює і не «викидається», але як завжди втрутилася наша держава і поставила палиць в колеса … І досі немає чіткого поняття того, як ми можемо продати квоту і куди пустимо отримані гроші. Не дивно, що з таким підходом з нами ніхто не хоче зв’язуватися.

Трохи краще йдуть справи з проектами спільного впровадження. Саме завдяки цьому механізму ми і отримали нові машини від японського уряду. Хоча потрібно сказати «слава» нашим чиновникам, які постійно змінювали умови і правила виконання подібної процедури, і слава їх японським колегам, які змогли реалізувати цей проект. Тому, поставивши нам 1500 машин, японці зможуть і далі експлуатувати підприємства, які забруднюють атмосферу, ну, а наші поліцейські отримали нормальні ТЗ.

Чому Prius?

І справді, чому не дати нашим служителям закону прості Corolla? Адже вони і прослужать довше і обслуговувати дешевше … Вся проблема в тому, що це не просто подарунок, а якийсь обмін, як було розписано вище. Тому потрібна була машина, яка дуже мало забруднює навколишнє середовище. І на цю роль найкраще підходить Prius – як лідер гібридів.

Серед автолюбителів дуже часто блукає помилкова думка, що гібриди створюються для економної їзди, але це зовсім не так. Точніше, зниження витрат – не саме пріоритетне завдання. Головне – зниження викидів в атмосферу. А цього можна досягти тільки за допомогою серйозних змін в серці машини – в двигуні внутрішнього згоряння.

Як це можна виконати? Є кілька способів, але основним на сьогоднішній день є перехід двигунів на цикл роботи Аткінсона. Останній, на відміну від традиційного циклу Отто, який зараз використовується в усіх машинах, дозволяє підвищити ККД роботи мотора. Вищий ККД – менше втрат, а значить і менше викидів.

Раз у цього циклу є така перевага, то чому не робити його на всіх двигунах? Резонне питання, відповіддю на який служать два головні недоліки циклу Аткінсона – втрата потужності і дуже малий крутний момент на низьких оборотах. Обидва цих недоліки з лишком компенсуються електричним двигуном, тому цикл Аткінсона став де-факто основним, якщо ви будуєте гібрид. Хоча, якщо бути точним, то сучасні ДВС гібридів працюють по циклу Міллера, який являє собою комбінацію двох циклів – традиційного Отто і більш цікавого Аткінсона. Про принципові відмінності між ними та способах їх реалізації, ми, думаю, зробимо окрему статтю, щоб не перевантажувати цей матеріал.

Отже, відповіддю на поставлене вище питання (чому нам поставили саме Prius?) Буде: «тому що вони набагато екологічніші інших». Звичайно ми не порушуємо питання наскільки екологічно випускати гібриди … адже це теж окрема тема для розмови.

Скільки все це коштує?

 

Нашим правоохоронцям дісталася сама остання версія цієї машини. Складно сказати про кінцеву вартість, але базова машина коштує 37 тисяч доларів. Це ціна на нашому ринку. У США чи в Європі цінник на базову машину починається від 24 тисяч доларів і, скоріше всього, саме стільки вони коштували японцям. Плюс машини додатково оснастили службовими апаратами, але їх вартість ніхто не розголошує. У 2012 році МВС витратило 34 мільйони доларів на 1200 подібних машин, вартість однієї такої машини тоді склала 28 333 долари (тобто переобладнання обійшлося приблизно в 4 тисячі доларів). З тих пір багато чого змінилося, але є дуже великі сумніви, що оснащення додатковими камерами, мигалками та іншим тягне на велику суму. Виходячи з цих приблизних розрахунків нові патрульні машини (яких в цьому році купили 348 штук) коштували нашій державі близько 10 мільйонів доларів.

Чи кращий Prius ніж Sens?

Ні, серйозно. Нехай Lanos і Sens ледь дотягують до звання «машина» за сучасними мірками, але в той же час ці апарати невибагливі і дешеві в обслуговуванні. Prius, звичайно, дорожчий в обслуговуванні (за посиланням ви можете дізнатися ціни ТО). Але є підводний камінь – батарея. Термін служби у неї – 160 тисяч кілометрів, після чого рекомендується її поміняти. В окремих випадках фірма дає гарантію на 240 тисяч кілометрів, проте така гарантія є тільки в штаті Каліфорнія, США. Щоб не помилитися візьмемо середнє значення в 200 тисяч км. При активній експлуатації це близько 2-3 роки служби, після чого міністерство зіткнеться з необхідністю покупки нових батарей. У країнах де на батареї є знижки, комплект для Prius обійдеться в 4000 доларів. Але ми такою країною не є, тому вартість у нас буде істотно більшою. А це означає, що з часом чиновникам буде необхідно закуповувати акумулятори і, можливо, вони скасують мита, в тому числі і на електромобілі. А якщо врахувати, що перша партія гібридів на службу в МВС надійшла в 2012 році, то чекати залишилося недовго.

Резюмуючи можна сказати наступне: так, Prius при першому погляді не кращий кандидат на патрульну машину. Дорогий, не найпростіший в обслуговуванні, слабкий, а тому і не швидкий. Але з іншого боку саме ці машини – своєрідна інвестиція в майбутнє. В хороше майбутнє.

Попередні статті