Кошик
157 відгуків
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Як продовжити ресурс Li-іонних акумуляторів?

Як продовжити ресурс Li-іонних акумуляторів?

Як продовжити ресурс Li-іонних акумуляторів?
Життя сучасної автомобіліста важко уявити собі без гаджетів: навігатори, смартфони та планшети міцно увійшли в наше життя.

10.03.16

Але навіть якщо ви переконаний ретроград, то напевно щодня користуєтеся ключем, що дозволяє дистанційно відкривати ваше авто.А всередині такого ключа також є батарейка. Як правило, вона одноразова, не заряджається. Втім, більшість наведених нижче правил справедливі і для неї.

Одним з найважливіших параметрів будь-якого носимого гаджета є автономність – час, який пристрій може пропрацювати без підживлення ззовні. Вона залежить не тільки від споживаного пристроєм струму і ємності його вбудованої батареї, але і від стану останньої. А цей самий стан багато в чому визначається тим, чи дотримуєтеся ви досить простих правил, які дозволяють поставити знак рівності між розрахунковим і реальним ресурсом вбудованої батареї.

У більшості гаджетів сьогодні використовуються літій-іонні і літій-полімерні акумуляторні батареї (далі – літієві батареї). Це обумовлено тим, що технологія їх виробництва відпрацьована до дрібниць, а величезні тиражі таких джерел живлення роблять виправданим їх використання навіть в найдешевших гаджетах. Тим не менш, необхідно знати і дотримуватися кількох правил, які не дозволять «засудити» батарейку раніше відпущеного їй терміну і не перетворити її на джерело серйозних проблем. Ці правила такі:

1. Заряджайте батарею гаджета тільки тим зарядним пристроєм, який йшов з ним в комплекті. Основні робочі характеристики «лівих» зарядок можуть помітно відрізнятися від номінальних для батареї вашого пристрою. А це може призвести до перегріву АКБ, її недозаряду / перезаряду і, в крайніх випадках, до займання. Для довідки: перевищення зарядної напруги батареї на 0,15 Вольт (стрілочні тестери такої різниці не бачать) може вдвічі скоротити термін служби АКБ;

2. Перед першим використанням батарею необхідно повністю зарядити. Нові гаджети продаються з АКБ, зарядженим приблизно на 40% ємності. Це дозволяє продемонструвати покупцям можливості уподобаного пристрою і продовжує життя літієвих АКБ в складських умовах. Повна зарядка перед першим використанням необхідна для того, щоб вбудований в гаджет контролер харчування визначив тип батареї, його номінальну ємність і в процесі експлуатації правильно відображав залишок заряду.

Майте на увазі, що новій батареї не потрібен повний розряд (повторимося, для літієвих батарей він шкідливий). Хоча на деяких пристроях повний розряд АКБ (до відключення гаджета) може знадобитися для перекалібровки контролера живлення.

 

3. Дотримуйтесь температурного режиму! Літій-іонні батареї бояться морозів нижче 20 С і температур понад 30 С (в цьому випадку батарея деградує прискореними темпами). Тому взимку не варто носити смартфон у зовнішній кишені сумки, а влітку – тримати на сонці або в темних футлярах, на які потрапляють сонячні промені. Само собою, не варто у спеку забувати гаджети в салоні автомобіля.

Запам’ятайте: не можна заряджати літієві батареї на морозі. Це небезпечно!

4. Не прагніть заряджати АКБ на 100%. Повний заряд (як і глибокий розряд) для деяких типів літій-іонних АКБ є стресовою процедурою, що зменшує термін служби батареї.

До речі, деякі виробники планшетів і ноутбуків пропонують інсталювати спеціальну програму, яка обмежує ступінь зарядки АКБ на рівні 0,707 від номінальної ємності. За даних служб підтримки така проста міра дозволяє продовжити термін служби літієвої батареї приблизно на третину.

Починати зарядку гаджета рекомендується при рівні розрядки батареї 15%. Зверніть увагу, що у більшості смартфонів і планшетів (незалежно від операційної системи) застережливий сигнал спрацьовує саме при такій глибині розряду АКБ.

5. Подорожуючи на автомобілі взимку, завжди возіть з собою зовнішню SOS-батарею, призначену для зарядки смартфона або мобільного телефону. Підкреслюємо: не шнур, що дозволяє заряджати АКБ від прикурювача, а саме батарею. В аварійній ситуації висока ймовірність того, що зарядитися від прикурювача буде неможливо – закінчилося паливо, двигун не заводиться через загущення дизеля на міцному морозі, відмова електропроводки, т.д.. Крім того, в мороз заряджатися не можна, а після нічної стоянки температура в салоні, швидше за все, буде негативною.

Зовнішня батарея дозволить зарядити батарею телефону в кишені або під пахвою. А в тому, що в критичній ситуації смартфон необхідний так само, як аптечка, переконувати нікого не потрібно.

При використанні зовнішньої батареї потрібно пам’ятати, що її ємність повинна бути вище ємності АКБ вашого гаджета. В іншому випадку почнеться зворотний процес: батарея пристрою почне заряджати аварійну батарею.

 

6. Якщо батарея хоча б трішки здулася, негайно витягніть її з пристрою і замініть на нову. Надута літієва батарейка може ще давати енергію гаджету, але при цьому вона в будь-який момент може вибухнути або лопнути. Усередині батарейки знаходяться агресивні і токсичні солі літію, які зашкодять вашому пристрію. І не забувайте, що солі літію вважаються психотропною речовиною, тому старі Li-ion АКБ не можна зберігати вдома або в офісі.

Попередні статті