Кошик
164 відгуки
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Як оприділити стан двигуна по свічках запалювання?

Як оприділити стан двигуна по свічках запалювання?

Як оприділити стан двигуна по свічках запалювання?
Сьогодні будемо розбиратись з проблемними свічками запалювання Серце автомобіля – це двигун. Якщо не стежити за його станом, то рано чи пізно його ремонт вийде в копієчку.

28.03.16

Щоб запобігти поломці двигуна, потрібно заздалегідь усувати несправності в роботі автомобіля. А щоб визначити стан двигуна самостійно, досить подивитися на нагар свічок запалювання.

Ніколи не замислювалися, що означає нагар на свічках і чи можна його розшифрувати? Виявляється його колір може багато про що розповісти.

Перевіряти стан ДВС по свічках слід на прогрітому автомобілі.Хороший нагар на свічках запалювання, коли він має сіро-світло-коричневий колір і свічки при цьому чисті.Якщо нагар на свічках має інший колір і характер, тоді в роботі двигуна є несправність:

Свічка c нагаром схожим на вапняк – це вогнетривкі присадки моторного масла. Отже, ці ж відкладення скупчуються і на клапанах, і на днищах поршнів. Вони перешкоджають відведенню тепла, а рясні відкладення на тарілці і стрижні клапана можуть істотно погіршити наповнення циліндрів. Такий нагар можна випалити, його тільки очищають механічно. Щоб такого більше не повторювалося, використовуйте якісне моторне масло.

Свічка з оксамитовим нагаром чорного кольору – це наслідок надто збагаченої суміші. Вуглекислий газ у такому разі може зашкалювати за 10%. Причина цього нагару – неправильне регулювання системи запалювання або подачі палива. Зазвичай разом з появою нагару в автомобіля стає підвищена витрата палива. Після усунення цих несправностей нагар зникне сам при експлуатації автомобіля на високих оборотах (вище 4000об/мін).

Свічка з смолистим нагаром, схожим на дьоготь – це ознака непрацюючої свічки запалювання (холодна свічка). У кращому випадку проблема вирішується заміною свічки на нову, або коли причина була в високовольтних проводах або свічка не підходить до двигуна. У гіршому, коли іскра на ній з’являється через погану компресію в циліндрі (несправний газо-розподільний механізм: тріщина клапана, загнутий клапан, поломка штовхача (у “Волги”) і т.п.).

У будь-якому випадку проблемний циліндр не видаватиме покладеної потужності, двигун “троїть”, а в самому циліндрі посилено зношується дзеркало – незгорілий бензин розріджує мастило.

Свічка зі світлим нагаром, а біля центрального електрода є дрібні крапельки металу – це означає, що свічка перегрівається (гаряча свічка). Причин такої несправності може бути кілька: свічка не підходить до двигуна, запалювання занадто пізнє, у двигуна проблеми з охолодженням. Через це прогорають поршні, тріскаються клапани, від ізолятора свічки відколюється шматочок і потрапляє між поршнем і циліндром.

 

Підводячи підсумок, можна наочно показати види нагару на свічках запалювання:

1.Свічка запалювання при роботі двигуна без несправностей.

2.Двигун з підвищеною витратою палива.

3.Бідна повітряно-паливної суміші.

4.Надмірна кількість присадок, що мають у своєму складі метал.

5.Двигун після тривалого простою.

6.Свічка непрацюючого циліндра

7.Повне руйнування центрального електроду з його керамічною спідницею.

8.Вироблення або залягання маслос’емних поршневих кілець.

Попередні статті