Кошик
173 відгуки
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380676767143, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua

Що таке бортовий комп’ютер і навіщо він потрібен?

Що таке бортовий комп’ютер і навіщо він потрібен?
Бортовий комп’ютер (бортовик або маршрутний комп’ютер) — це автомобільний невеликий пристрій, який проводить зчитування та обробку з подальшим виводом на дисплей різноманітної інформації, зокрема такої:

07.04.16

1. Статистика (витраченого палива, пройдена відстань, середня швидкість);

2. Кількість витраченого палива, який його залишок;
3. Температура в салоні автомобіля та ззовні;
4. Технічний стан автомобіля, які існують проблемні місяця та негаразди.

Однозначно бортовий комп’ютер повинен знаходитись як у старенькій «копійці», так і в новому автомобілі, який тільки що куплений з салону.

 

Взагалі ви задумувались над питанням, скільки споживає ваш автомобіль пального при різних режимах їзди? Яка кількість пального споживається вашим автомобілем в той момент, коли він знижує передачу або робить обгон іншого автомобіля? Адже знаючи всю цю інформацію ви будете мати чітку картину споживання палива та скільки вам його необхідно на подолання певної відстані.

 

Крім цього бортовий комп’ютер був створений для того, щоб він показував власнику машини всю інформацію про її технічний стан. Він відразу попередить водія про появу технічної проблеми в тому чи іншому вузлі машини, про те, що найближчим часом може вийти з ладу якийсь пристрій. Тобто маючи такий пристрій у своєму авто ви будете повністтю знати про його технічний стан.

Якщо ви вирішили придбати бортовий комп’ютер, тоді ви робите хороший подарунок собі, та своїй машині. Але тут виникає логічне запитання, на ринку представлена велика кількість моделей, яку з них треба обрати?

Взагалі всі маршрутні комп’ютери розділяють на два типи – універсальні мультисистемні пристрої та модельні модельні бортові комп’ютери.

Для модельних бортових комп’ютерів характерна робота з протоколами тільки певних моделей автомобіля, також у них є певні конструктивні обмеження. А ось універсальні мультисистемні бортові комп’ютери можуть працювати з більш широким списком автомобілів, точніше їх марок.

Крім цього відмінність у цих двох типах бортових комп’ютерів також є і в їх дизайні. Взагалі модельні пристрої працюють виключно з певною маркою машини, якщо ви її зміните, тоді треба буде змінювати і бортовий комп’ютер. А ось універсальний пристрій більш гнучкий в роботі, варто лише оновити програмне забезпечення і він може працювати з іншим автомобілем. Але перш ніж робити покупку, варто з’ясувати для себе, який саме бортовий комп’ютер підходить для вашого авто. А вже після цього можна робити вибір на користь тієї чи іншої моделі.

На маршрутний комп’ютер покладена функція сповіщати водія про основні параметри їзди його автомобіля – напругу електросистеми, залишок пального, частоту обертів двигуна та його температуру, швидкість і т.д. Звісно, на це все можна подивитись і з іншого боку – це можна считати з різноманітних датчиків автомобіля. Але не дивлячись на це бортовий компьютер це актуально і потрібно. Адже робота цього пристрою більш точна і більш комплексна.

Якісні та більш дорожчі моделі можуть надавати не тільки статистичну інформацію про стан автомобіля, вони ще можуть виконувати інші функції, наприклад, допомагати водієві прокладати маршрут, або пропонувати оптимальну швидкість.

Маршрутний (бортовий) комп’ютер здатен «зчитати» всі наявні у автомобілі датчики. Після того як було проведено тестування початкових параметрів, він видає водієві звіт про стан авто.

Впевнено можна говорити про те, що водій не повинен економити на такому помічникові як бортовий комп’ютер, адже це запорука та гарантія безпеки їзди та хорошого стану машини.

Попередні статті
 • 06.04.16 Купи GPS-трекер та слідкуй за кожним кроком!
  Купи GPS-трекер та слідкуй за кожним кроком!

  Напевно кожному з вас доводилось бачити як у кіно агент спецслужби чіпляє до іншого автомобіля такий собі жучок, який дає змогу відстежувати місцеперебування злочинця. Якщо вам теж хочеться відчути себе трішки шпигуном, тоді вам допоможе отримати...

  Повна версія статті
 • 06.04.16 Як правильно вибрати та купити парктронік?
  Як правильно вибрати та купити парктронік?

  У більшості сучасних автомобілів є парктронік, але є й такі машини, які не мають таких штатних пристроїв. Ознайомившись з цією статтею, ви зможете для себе визначитись з тим, який парктронік вам купити, для чого він необхідний.

  Повна версія статті
 • 05.04.16 Як покрасити капот ВАЗ 2110?
  Як покрасити капот ВАЗ 2110?

  ВАЗ 2110 є відмінним автомобілем середньої цінової категорії. Він невибагливий в експлуатації, запчастини для нього можна придбати в будь-якому магазині за досить прийнятними цінами. Тому обслуговування такої машини коштує недорого.

  Повна версія статті