Кошик
164 відгуки
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Як встановити парктронік

Як встановити парктронік

Як встановити парктронік
Принцип роботи сонара заснований на скануванні навколишнього простору хвильовими сигналами на предмет наявності в «мертвій» зоні будь-яких небезпечних перешкод.

19.04.16

При відсутності таких, сигнал йде в простір і сенсори не спрацьовують. Посил, відбитий від перешкоди, фіксується групою датчиків і за допомогою блоку управління інформація про ризиковані ситуації доводиться до водія. Пристрій налаштовується таким чином, щоб автовласник встиг вчасно вжити необхідних заходів. Вибір моделей великий, коштують вони недешево, тому установка парктроніка своїми руками частково вирішує проблему економії коштів, пов'язану з експлуатаційними витратами на утримання автомобіля.

Монтаж автомобільного сонара

найбільше часу займає не установка парктроніка, а процес розмітки. Від ретельно проведених замірів залежить правильність роботи пристрою, в тому числі - мінімізація помилкових спрацьовувань. Бажано вибрати місцевість з рівною поверхнею: на свіжому повітрі у разі природного освітлення або в світлому гаражі. Бампер з автомобіля знімати не потрібно.

Фронтом робіт при установці парктроніка є ємність багажника і бампер. Монтаж керуючого блоку можливий в будь-якому зручному місці, наприклад, біля крила, в кутку біля днища, в іншому поглибленні або на площині.

Необхідно запастися дрилем зі свердлом відповідного діаметру, кріпленням, пластиковими та металевими хомутами.

У разі якщо вирішено малювати по металу (або пластику), то потрібно підготувати лінійку, відповідний маркер. Ощадливі господарі автомобіля клеять на бампер шматки паперового скотча, а на нього наносять розмітку. При цьому весь пил після свердління залишається на липкому шарі. Після закінчення робіт буде потрібно засіб захисту від корозії.

Як правильно встановити парктронік на автомобіль?

1. Підготовка заходу.

Перед початком процесу проводять демонтаж обшивки. Багато що залежить від моделі, але найчастіше шумоізоляція багажника кріпиться на пістонах, частина яких знімаються акуратно піддівше гострим предметом, а деякі вимагають додаткових маніпуляцій (наприклад, тиску на замок).

Очищають і миють внутрішній відсік багажника і нижню частину поверхні бампера.

3. Нанесення контрольних точок при установці парктроніка.

Інструкція є керівництвом для всього алгоритму дій. У ній наведено основні характеристики датчиків: дальність дії, кут огляду і інші, додається схема розташування.

Крайніми точками планування є, як правило, радіусні центри задньої частини бампера. Через них проводять горизонтальну лінію і ділять її таким чином, щоб всі датчики розташовувалися на одній осі і рівній відстані один від одного. 
Висота від землі - 50 см (точне значення вказано в ТУ).

3. Свердління отворів під датчики.

Металообробка пазів відбувається за допомогою електродрилі та фрези, що входить в комплект поставки. За місцем кріпляться датчики. Для більшої надійності рекомендується «посадити» їх на клей-герметик.

4. Установка регулятора парктроніка.

Для монтажу приладу найбільш підходящим місцем є зона під заднім склом біля одного з стоп-сигналів. Світловий сигнальний прилад демонтується. У заводські отвори проводять кабель регулятора сонара.

Для роз'єму свердлять окреме отвір і встановлюють балансир. Після закінчення монтажу, за допомогою сигналізатора встановлюють гучність звучання.

5. Завершальний етап установки парктроніка на автомобіль.

В обраному місці багажного відсіку за допомогою кріплення за кронштейни виробляють монтаж ЄБУ. Між стінками приладу і обшивкою рекомендують прокласти гнучкий матеріал, що гасить вібрацію і шуми.

Кабелі блоку під'єднують до групи електропроводів. З тим щоб нова прокладка не заважала, пластиковими хомутами їх приєднують до вже наявних вузлів. 
Повертають на місце всі конструкції, які були зняті під час підготовки.

6. Проведення випробувань.

Після завершення циклу робіт, правильність установки парктроніка необхідно протестувати. Для цього вибирають безпечне тихе місце. В реальній обстановці (або за допомогою штучно встановлених на різній висоті перешкод) проводять випробування приладу.

На цьому опис алгоритму як самостійно встановити парктронік на автомобіль закінчуються.

Попередні статті