Кошик
173 відгуки
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380676767143, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua

Виготовлення силового бампера своїми руками

Виготовлення силового бампера своїми руками
Погляд новонародженої людини довше інших затримується на найяскравіших і великих іграшках. Увага дорослих «дітей», тобто чоловіків і жінок, привертають модні, яскраві, незвичайні речі.

19.04.16

Більшість автолюбителів хочуть зробити фасад свого «чотириколісного» друга більш стильним, наприклад, за допомогою інсталяції. Однак фірмові накладки від брендів РИФ або ARB, коштують дорого. Для водіїв, які вміють працювати руками, пропонується вирішення проблеми про те, як зробити силовий бампер своїми руками.

В даній статті розглядається процес прикраси автомашини на прикладі передньої частини бампера, хоча зустрічаються варіанти посилення порогів, даху, заднього бампера , радіатора і інших частин автомашини.

Послідовність виготовлення силових бамперів

Найпоширенішим місцем, в якому виробляють складання накладок, є дача або гараж . В якості основи використовується листовий метал (товщиною 2-3 мм), кругла труба або коробчата балка (подібна до тієї, що становить каркас автомобіля).

Для того щоб змінити зовнішній вигляд кузова, необхідно провести ряд заходів.

Частина 1. Попередня підготовка

1. Розбирання передньої частини кузова автомашини.

З місця, наміченого для установки силового бампера, знімаються всі накладні елементи, що відносяться до заводської комплектації.

2. Виготовлення макета.

З тим щоб точно розробити складну просторову конструкцію, програмісти можуть скористатися комплексом Solid Works (або більш простим софтом: Katina, AutoCad або Компас). Однак більшість автолюбителів воліє застосовувати метод «наукового тику», тобто примірки «на око».

Для виготовлення викрійки береться шматок картону відповідного розміру і скотч. Технологія не становить труднощів: приміряти, обрізати, зібрати на відрізки скотча, знову прикласти до наміченого місця. Зробити остаточний варіант і розгорнути ескіз. Особливо ретельно перевірити розміри і координати елементів, розташованих симетрично.

3. Посилення лонжеронів.

Заздалегідь слід мати на увазі наступне. Залежно від наміченої форми, силовий бампер зробить конструкцію автомобіля на 15-25 кг важче (а іноді і більше, це залежить від кількості труб). Варто поцікавитися стійкістю каркаса своєї машини. Наприклад, автомобіль марки Нива потребує посилення жорсткості силової конструкції.

До виступаючої частини лонжеронів прикріплюються спеціальні пластини, необхідні для запобігання деформації при стягуванні. Попередньо їх покривають антикорозійним складом, також захищають від руйнування просвердлені отвори. За допомогою пластин відбувається утримання и

1. Збірка каркасної рами.

За заздалегідь зробленої паперовій викрійці з металевого листа вирізається каркас, пази, відгинаються борта. Залежно від товщини вихідного матеріалу, для прорізів і отворів використовуються ножиці по металу, дриль або газовий пальник. Остаточну форму накладний короб набуває після застосування зварювального апарату.

У разі якщо рама збирається тільки з прямокутних труб, їх надрізають зсередини, згинають за розмірами згідно паперовій викрійці. Спочатку з'єднують частини центральної поперечини, потім - бічні сторони. Зварюють.

Згодом каркас кріплять до пластин (див. Пункт №3 «Посилення лонжеронів»).

2. Виготовлення додаткових елементів з труб.

Кращим обладнанням для того, щоб металу круглого перетину надати акуратну форму, є трубогиб. При відсутності такого, по осі згину конструкцію акуратно, щоб не пропалити дірку, нагрівають газовим пальником. При цьому один з кінців труби потроху прямує в потрібну сторону.

3. Зварювання каркаса за елементами і його збірка.

У разі якщо передбачені п-образні компоненти, що захищають радіатор, для них пропалюють отвори в підставі рами. Потім їх приварюють за місцем.

Частина 3. Знежирення і фарбування готового виробу

З тим щоб привести силовий бампер до презентабельного вигляду, необхідно провести процес фарбування (за традиційною технологією). По завершенні процесу силовий бампер, виготовлений своїми руками, займе належне йому місце на передній частині автомобіля.

Варто мати на увазі, що всі місця, де в заводській конструкції просвердлені отвори, повинні бути відповідним чином оброблені антикорозійними складами, а потім покриті фарбою, лаком, консервантом. В іншому випадку дуже скоро погляд перехожих буде притягувати не оригінальний силовий бампер, а плями іржі, що роз'їдають конструкцію.

Ідіть в ногу з сучасними тенденціями моди, оснащуючи свій автомобіль модною інсталяцією. Виготовлення силових бамперів під силу багатьом автолюбителям!

Попередні статті