Кошик
157 відгуків
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Відповідаємо на питання: "Чи можна змішувати моторні масла?"

Відповідаємо на питання: "Чи можна змішувати моторні масла?"

Відповідаємо на питання: "Чи можна змішувати моторні масла?"
Питання про те, чи можна змішувати моторні масла, не зникає з тематичних форумів. Знову і знову воно звучить в автомагазинах, дилерських центрах, майстернях.

20.04.16

Питання про те, чи можна змішувати моторні масла, не зникає з тематичних форумів. Знову і знову воно звучить в автомагазинах, дилерських центрах, майстернях. Об'єктивної відповіді від фахівців, детально досліджуючих проблему, в даний час не існує: занадто масштабний проект. Провідні гравці авторинку в ньому не зацікавлені.

Деякі з бувалих водіїв з "піною біля рота" розповідають про позитивний результат в складанні композицій. Інші, посилаючись на офіційні рекомендації виробників, вступають з опонентами в полеміку. У глобальній мережі знайдеться чимало фотографій, де в якості аргументу демонструються розібрані конструкції електродвигунів, елементи яких покриті товстим шаром гару. Але сумніватися в безспірності доказової бази ніхто не береться.

Про те, якими аргументами оперують обидві сторони, розповідається далі в статті.

Класифікація моторних масел

Склад

Основою всіх масел є мінеральні складові. Залежно від послідовності дій з приготування сумішей (а також пропорцій різних компонентів), розрізняються за видами:

 1. Мінеральні.
 2. Синтетичні, які виробляються за спеціальною технологією з компонентів позиції № 1. Чи відрізняються більш ретельним опрацюванням складу. У ньому відсутні частини, "засмічують" композицію, як то: фосфор, кальцій, парафіни та інші. Коштують дорого, до того ж, прискорюють знос двигуна.
 3. Напівсинтетичні, утворені шляхом змішування двох видів.

На частку масла в продукції під назвою "моторне масло", припадає 70-80%. Конкретна величина залежить від рецепта виробника. Решту складають різні добавки, в тому числі, присадки. Вони забезпечують такі властивості, як в'язкість, зносостійкість, ступінь омивання, інші.

Сертифікація

Всі масла, виготовлені промисловим способом, обов'язково проходять сертифікацію за системою API, яка передбачає 3 ряди експлуатаційних відповідностей: S, C, EС.

 1. Service - визначає параметри якості для машин, що працюють на чотиритактних бензинових двигунах.
 2. Commercial. Ця категорія призначена для техніки з більш інтенсивним ступенем експлуатації (в основному, дизелів).
 3. Група Energy Conserving відноситься до особливої ​​групи масел, що володіють властивостями енергозбереження.

Аргументи" за "

 1. Всі моторні масла мають одну базову основу - мінеральну.
 2. У більшості паспортів на автомобіль вказана рекомендація про допустимість змішування моторних масел в пропорції не більше 10% всього обсягу, наприклад, з промивання складом.

Чисельне значення величини пов'язано з тим, що при переході з одного моторного масла на інше, перед заливкою нового препарату необхідно промити всю систему. Існує так званий незливаємий залишок, частка якого, становить від 5 до 20% всього обсягу. Різниця обумовлена ​​конструкцією двигуна. У більшості автотранспортних засобів вона становить 10%.

Є автолюбителі, які вважають важливим по-максимуму позбутися відпрацювання. Для цієї мети вони застосовують шприц, що дозволяє їм позбутися від 150-200 мл. рідини. Однак більшість водіїв подібних дій не робить. В результаті чого 10% суміші мимоволі розчиняється в новому складі. 

Виробники випускають компромісний варіант - напівсинтетичні моторні масла. Тому автолюбителю "дозволяється" експериментувати, складаючи "свої" композиції.

Є фахівці, які вважають, що складати різні суміші можна при відповідно головних параметрах, а саме:

 1. стандарту API;
 2. єдиної торгової марки.

Аргументи "проти" змішування моторних масел

 1. Згідно з дослідженнями авторитетних джерел, на частку підробок на авторинку спеціальних рідин доводиться 50-60%.
 2. Виробники продукції на питання про те, чи можна змішувати різні моторні масла, дають категоричну відповідь: "Ні". На всіх етикетках товару є відповідний напис. Зрозуміти їх можна: це вигідно.
 3. З уроків шкільної програми всі пам'ятають про те, що хімічна реакція виникає при вступі у взаємодію кислотних і лужних елементів. Конкретний склад компонентів є об'єктом інтелектуальної власності виробників. Тому у автолюбителя не може бути впевненості в тому, що самостійне змішання моторних масел не позначиться на працездатності двигуна. Неприємності можливі як в найближчій перспективі, так і в довгостроковому плані.

Масштабність поставленого завдання не дозволяє однозначно відповісти на питання про те, наскільки безпечні такі експерименти для мотора транспортного засобу. Для непрофесіоналів це пов'язано і з відсутністю базових знань про взаємодію хімічних компонентів, загальновизнаних методик випробувань, відсутність зацікавленості брендів в розкритті "секретів".

Групі осіб, які зважилися на доскональне дослідження питання, потрібно спеціальне обладнання, а також багато складових: зразків продукції, часу і коштів. Тільки тоді можна впевнено рапортувати про те, що допустимо змішувати певні моторні масла при заданих обмеженнях.

Попередні статті