Кошик
157 відгуків
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Як поміняти і натягнути ремінь генератора

Як поміняти і натягнути ремінь генератора

Як поміняти і натягнути ремінь генератора
Генератор - досить важливий компонент будь-якого автомобіля, який відповідає за забезпечення електроживленням всіх його пристроїв. Незважаючи на всю свою надійність і довговічність, даний вузол потребує періодичного огляду та профілактики.

28.04.16

Робота ця, не дивлячись на складність, під силу навіть недосвідченому автовласникові. У нашій сьогоднішній статті, ми спробуємо розібратися, як натягнути ремінь генератора своїми руками.

Актуальність регулювання натягу

Ремінь, виготовлений зі спеціальної еластичної гуми , з армованими вставками, застосовується для передачі обертального руху від колінчастого вала на генератор і обертається зі швидкістю кілька тисяч обертів /хвилину. Саме тому, він повинен досить щільно прилягати до шківа, що дозволить уникнути зісковзування і позбавить від холостих обертань.

Перед тим, як підтягти ремінь генератора, варто звернути увагу на його стан. Залежно від ситуації, він може бути:

 • Надмірно натягнутий;
 • Натягнутий недостатньо;
 • Перебувати в нормальному стані.

Серед трьох перерахованих вище пунктів, лише останній є оптимальним. При недостатньому натягу, колінвал здійснює велику кількість холостих обертів, що може стати причиною перегріву ременя і його пошкодження.

Якщо має місце надмірний натяг, то з часом, це призведе до виходу з ладу підшипників, наявних на самому генераторі , які, при цьому, навіть не відпрацюють належний їм час.

Оптимальне натяг

Відповідаючи на питання, як поміняти ремінь генератора, фахівці радять в першу чергу виміряти його натяг. Оптимальний варіант - коли, при навантаженні в 10 кг, його прогин становить 6-10 мм або 10-15 мм, в залежності від типу і марки пристрою.

Способи проведення натягу

Як натягнути ремінь генератораОтже, як підтягти ремінь генератора? Існує два основних способи проведення даної операції:

 • За допомогою регулювального болта;
 • З використанням регулювальної планки.

Розглянемо кожен їх способів більш детально. І для початку, розберемо, як підтягти ремінь генератора за допомогою регулювального болта. Всі операції варто виконувати в такій послідовності:

 • Злегка послабити гайки, що стягують генератор по периметру;
 • За допомогою регулювального болта, який провертається за годинниковою стрілкою, по чуть-чуть віджати пристрій тому, періодично перевіряючи стан натягу ременя;
 • Після досягнення необхідного результату, затягнути назад фіксуючі гайки.

Що стосується другого способу, то тут для регулювання використовується дугоподібна планка, в якій є невеликий проріз і гайка, власне і фіксує місцезнаходження на картері двигуна. Операція по регулюванню виконується в такому порядку:

 1. Для початку відкручується фіксуюча гайка;
 2. Віджимається генератор від двигуна, за допомогою будь-якого важеля, аж до досягнення потрібного рівня натягу;
 3. Затискається фіксуюча гайка;
 4. Перевіряється натяг.

Заміна зношеного елементу

Перевіряємо фіксуючу гайкуАле як бути, якщо елемент зробився непридатним, як замінити ремінь генератора? Дана процедура досить проста і не забере у вас дуже багато часу. Робота складається з таких етапів:

 1. Відключення акумулятора
 2. Ослаблення кріпильних гайок;
 3. Вивертання натяжного болта, з одночасним притисненням генератора до двигуна;
 4. Заміна зношеного ременя на новий, з подальшою натяжкою;
 5. Фіксація і затягування кріпильних гайок.

Тут варто пам'ятати, що новий ремінь, після нетривалої експлуатації, злегка розтягнеться, тому, рекомендується періодично перевіряти ступінь його натягу.

Висновок

Ось, мабуть, і все, відповідь на питання, як поміняти ремінь генератора і відрегулювати його при необхідності, отриманий. Сподіваємося, що інформація, викладена у статті, допоможе вам виконати дану процедуру самостійно і з мінімальними зусиллями.

Попередні статті