Кошик
157 відгуків
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Як правильно зробити шумоізоляцію автомобіля?

Як правильно зробити шумоізоляцію автомобіля?

Як правильно зробити шумоізоляцію автомобіля?
Автолюбителі часто замислюються про те, як поліпшити їх звуко-шумові якості своїх машин. «Гримлячий» автомобіль не тільки заважає слухати музику під час руху, але й відволікає від водіння і сильно стомлює.

28.11.16

Автолюбителі часто замислюються про те, як поліпшити їх звуко-шумові якості своїх машин. «Гримлячий» автомобіль не тільки заважає слухати музику під час руху, але й відволікає від водіння і сильно стомлює.
Найчастіше причиною сторонніх шумів, скрипу і деренчання в машині може служити вібрація при роботі двигуна, несправності різних вузлів або агрегатів (підвіски, трансмісії) та шуми від іншого обладнання. Крім того, неякісно виконане пластмасове обладнання салону з погано підігнаними елементами «гримить» при їзді. Всі ці проблеми стосуються не тільки продукції вітчизняного автопрому і радянських автомобілів, які дожили до наших часів, старі іномарки теж з часом починають дратувати власників шумом.

Правильна шумоізоляція

Частина проблем з сторонніми звуками вирішується за допомогою ремонту автомобіля, від деяких позбутися неможливо, наприклад, якщо деренчання викликано поганою конструкцією кузова. Однак, хоча б звести до мінімуму шум можна, забезпечивши машину шумоізоляцією.

Щоб виконати монтаж вібро-, шумо-, теплоізоляційних матеріалів, деякі автолюбителі звертаються до послуг професіоналів. Вартість послуги може в два-три рази перевищувати витрати на самостійне поліпшення автомобіля. Такий ремонт не вимагає якихось спеціальних навичок і може бути виконаний звичайною людиною, але без досвіду результат може виявитися не самим естетично привабливим або ефективним.

Спочатку потрібно зрозуміти, що потрібно від шумоізоляції автомобіля: позбавлення від сторонніх звуків у салоні або забезпечення умови для якісної роботи аудіосистеми. У першому випадку достатньо мінімального втручання, і робити ремонт можна повільно, по частинах. У другому випадку звучання музики не буде задовільним, якщо не зробити повної та якісної шумоізоляції.

В цілому, процес однаковий для всіх частин автомобіля. Спочатку необхідно акуратно зняти пластикові, шкіряні елементи, якщо вони є, потім прибрати сміття, антикорозійну обробку, заводську шумоізоляцію краще залишити. Наступний крок – знежирення залізної поверхні за допомогою розчинника. Після цього на чисті, сухі і знежирені двері, дах і т. д. наклеюються смужки вібропоглинача, який повинен покрити 70-80 відсотків всієї поверхні. Залежно від матеріалу, його, можливо, буде потрібно попередньо нагріти, але в будь-якому випадку треба буде щільно закоткувати валиком. Зверху укладається тепло – або шумопоглинаючий матеріал (у разі дверей він кріпиться на пластикову обшивку). Для усунення звуків, викликаних тертям пластикових частин автомобіля, їх зазори ущільнюються матеріалом типу «антискрип».

Матеріали для шумоізоляції автомобіля

Для проведення ремонту своїми руками знадобляться розчинник на кшталт «уайт-спіриту», ножиці, канцелярський ніж, прикаточний ролик, будівельний фен, якщо вібропоглинаючі матеріали потрібно нагрівати. Якщо робити ремонт влітку на відкритому повітрі, в принципі можна обійтися без фену і нагрівати вібропоглинач на капоті, але це незручно і довго, і можна подряпати фарбу.

Важливо розуміти, що додана в машину шумоізоляція дає додаткову вагу, від 20-30 кілограм в повністю обробленому автомобілі. Із-за надто важких матеріалів, наприклад, можуть обвиснути петлі дверей. Якщо немає потреби готувати машину для потужної акустичної системи, то краще обійтися «малою кров’ю» і вибрати мінімальний варіант з використанням досить тонких листів вібропоглинача і шумоизолятора.

Представлені на вітчизняному ринку матеріали відрізняються за ціною і якістю, але будь-яка додаткова шумоізоляція буде краще заводської. При виборі матеріалів для шумоізоляції потрібно звернути увагу на товщину, наявність розмітки, і вибирати такі, які відповідають конкретним потребам.

Рекомендуємо ретельно підійти до шумоізоляції автомобіля, і звертатися до фахівців, якщо немає впевненості у своїх силах.

Джерело: відповім

Попередні статті