Кошик
162 відгуки
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Коли міняти моторне масло?

Коли міняти моторне масло?

Коли міняти моторне масло?
Без хорошого, якісного масла, двигун автомобіля приречений на швидкий знос.

05.12.16

Без хорошого, якісного масла, двигун автомобіля приречений на швидкий знос. До вибору моторного масла потрібно віднестися з великою відповідальністю. Необхідно не забувати, що кожен рік в авто магазинах з’являється все більше даної продукції, бренди змінюють один одного і ми з вами не встигаємо орієнтуватися в ситуації. Перш ніж відправитися в магазин, потрібно мати у своєму багажі знань деякі корисні відомості, які стосуються цього товару.

Які бувають моторні масла?

Залежно від того, в яких типах двигуна воно буде використовуватися, масло для двигунів як бензинових, так і для дизельних, так само вони поділяються на турбовані та нетурбовані.

Мінеральні. Цей продукт отримують шляхом дистиляції та рафінування нафти. Мінеральні в свою чергу поділяються на парафінові, ароматичні і нафтенові. Для виготовлення мастил для змащування найчастіше використовують базові інгредієнти на основі парафіну, для цієї мети у них найбільш відповідні характеристики. Ці масла необхідно міняти частіше, ніж інші. Якість такого масла низька, тому його найчастіше застосовують у старих автомобілях.

Синтетичні. Для того, що б отримати саме такі олії, здійснюється процес синтезу певних хімічних елементів і сполук.

Напівсинтетичні. Це чудове рішення для тих, хто хоче підвищити ефективність роботи двигуна свого автомобіля.

Характеристики моторних масел

Кожне з видів мастил має свої технічні характеристики, і виробник пред’являє до них вимоги на найвищому рівні. Для того, що б робота двигуна була найбільш ефективна, до них додають різні присадки, які в декілька разів поліпшують показники. Кількість присадок, які вводяться в масло, може досягати кілька штук одночасно. Усі показники наводяться в технічних характеристиках товару. Автолюбитель повинен головним чином звертати увагу на такі складові:

 • Якість (чи досить воно добре саме для вашого автомобіля).
 • Рівень в’язкості. Індекс в’язкості синтетичних базових складових – 120 – 150. Це дає можливість виробникам виготовляти всесезонні масла з великим температурним діапазоном роботи.
 • Температура займання.
 • Температура застигання.
 • Зольність.
 • Можливість піноутворення.

Якщо у вас збереглася інструкція з експлуатації машини, загляньте в неї, там повинні бути вказані параметри необхідного масла, яке ідеально підійде для двигуна вашого авто.

Купити моторне масло можна на станціях техобслуговування, на заправних станціях і автомагазинах.

Як часто міняють моторне масло?

Мінеральне масло змінюється через кожні 5 000 км. «Полусинтетика» змінюється через 8 – 10 000 км (в залежності від виробника). Синтетика змінюється від пробігу автомобіля 15 000 км і вище.

Існують масла, виготовлені на основі новітніх нанотехнологій, які дозволяють використовувати масло понад 20 000 км пробігу автомобіля.

Радимо ретельніше підходити до вибору масла для свого авто і в разі сумніву отримати кваліфіковану допомогу фахівця.

Джерело: відповім

Попередні статті