Кошик
157 відгуків
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
В українських містах почав дорожчати проїзд у маршрутках

В українських містах почав дорожчати проїзд у маршрутках

В перші дні грудня у двох українських обласних центрах подорожчав проїзд у маршрутках

05.12.16

В перші дні грудня у двох українських обласних центрах – Дніпрі та Києві – подорожчав проїзд у маршрутках. Львівські перевізники теж вимагають підвищити вартість проїзду, але міська влада вимагає у відповідь підвищити якість проїзду.

Зокрема, 3 грудня проїзд подорожчав у маршрутках Дніпра: тепер він становить шість гривень практично у всіх міських автобусах та мікроавтобусах. За інформацією автоперевізних підприємств, перевізники були змушені підняти ціни через здорожчання паливно-мастильних матеріалів та підвищення рівня мінімальної зарплати.

Водночас перевізники підтвердили, що своє рішення вони не узгоджували з міською владою і зазначили, що ухвала не потребує узгодження, адже вартість проїзду не перевищує затверджені раніше міськрадою гранично допустимі тарифи.

Громадські активісти перед підвищенням тарифів закликали дніпрян ігнорувати маршрутки й масово пересідати на електротранспорт, однак цього не відбулось. Зокрема, ініціатор «бойкоту» Артем Лисенко заявляв, що така акція мала «підстьобнути» міську владу швидше модернізувати парк електротранспорту й водночас допомогти пасажирам маршруток висловити протест проти підвищення вартості проїзду.

«Перевізники кажуть, що вони возять людей собі в збиток. Але все одно вони не мають право підвищувати вартість проїзду в односторонньому порядку. Для цього потрібно хоча б провести роз’яснювальну кампанію серед населення», – вважає Артем Лисенко.

Востаннє проїзд у маршрутках Дніпра дорожчав у березні минулого року і до 3 грудня становив 4 грн.

Крім того, у вихідні (3 і 4 грудня) подорожчав проїзд і у київських маршрутках. Подорожчання зачепило як приміські маршрутки, які їздять містом, так і міські. При цьому вартість проїзду зросла на 1 грн: тобто там, де проїзд коштував 4 грн, тепер доведеться заплатити «п’ятірку», а в маршрутках з вартістю проїзду 5 грн тепер доведеться платити 6 грн. Зокрема, з нового року тарифи знову зростуть через підвищення з 1 січня мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Зараз економічні відділи великих підприємств займаються розрахунками, наскільки саме. Можливо, тарифи зростуть на 20-25%.

До слова, подорожчання пасажирських перевезень відбулося і на Хмельниччині: з 1 грудня там на 25% зріс тариф за проїзд у приміських автобусах. При цьому Водії жодних рішень не показують і квитків не дають.

Нагадаємо, що ініціативу підняти вартість проїзду раніше висловлювали і львівські перевізники: вони теж допускали зростання проїзду в міських маршрутках до шести гривень. Однак мер Львова Андрій Садовий у відповідь на такі наміри перевізників сказав, що підняття вартості проїзду у міських маршрутках через заплановане підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн не витримує критики, а говорити про перегляд тарифів можна лише після підвищення якості перевезень.

Крім того, Садовий нагадав незадоволеним перевізникам про те, що у січні буде новий тендер на пасажирські перевезення і ті перевізники, яких не влаштовує теперішня вартість проїзду, можуть не подавати на нього документи.

Попередні новини