Кошик
157 відгуків
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380 (67) 676-71-43, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, 79020, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua
Рівень масла в двигуні вище/нижче норми

Рівень масла в двигуні вище/нижче норми

Бажано не перевищувати рекомендований рівень масла

10.06.17

Система змащення призначена для зниження тертя між  деталями двигуна. Крім виконання основної функції, система мастила забезпечує охолодження деталей двигуна, видалення продуктів нагару і зносу, захист деталей двигуна від корозії. Тому несправності в системі змащення двигуна дуже небезпечні.

Якщо рівень масла в двигуні нижче норми

Буває так, що рівень масла в картері двигуна нижче норми. Перевірити це можна за допомогою щупа не раніше через 5-7 хвилин після зупинки двигуна. Нормальним слід вважати рівень масла, якщо слід від нього на щупі знаходиться посередині між відмітками min і max.

Якщо перевірка показала, що рівень масла нижче норми, долити масло в картер двигуна до необхідного рівня, попередньо виявивши і усунувши можливу негерметичність зєднань в системі змащення двигуна. Зовнішнім оглядом двигуна можна переконатися, чи є течі масла з-під прокладок – кришки приводу розподільного валу, кришки клапанного механізму, блоку циліндрів, фільтра очищення олії, а також з пробки заливної горловини, через штуцер датчика покажчика тиску масла з-під кришки масловіддільника і через ущільнювач масловимірювального щупа.

Виявлені навіть невеликі течі масла свідчать про порушення герметичності системи змащення через пошкоджених прокладок або сальників або ненадійних кріплень, що абсолютно неприпустимо.

Якщо рівень масла в двигуні вище норми

Підвищений тиск масла нітрохи не краще, ніж знижений: швидше за все, проблема в вязкості використовуваного масла, для цього треба перевірити його вязкість і якість, якщо необхідно, замініть масло. Звичайна справа - підвищення тиску масла, коли використовують літній масло взимку при низьких температурах. В системі змащення двигуна необхідний тиск забезпечується при нормальній вязкості. Тому кожному двигуну в залежності від сезону, температури навколишнього середовища та запилення району виробники рекомендують певний сорт масла, яке має певну вязкістю і необхідними змащувальні властивості.

В процесі роботи автомобіля відбувається часткове розчинення масла тією частиною бензину, що не згорає при роботі двигуна на збагаченій суміші, або іноді через потрапляння охолоджувальної рідини в масло при пошкодженні прокладки головки блоку циліндрів. Зрозуміло, якість масла знижується, зменшується його в’язкість, якщо масло старе і давно вже потребує заміни. Тиск масла в системі змащення різко зменшується, тому що масло з малою в'язкістю без проблемно проникає в зазори між сполученими труться деталями.

Для забезпечення тривалого терміну служби моторного масла з необхідною в'язкістю і необхідною якістю рекомендую вам регулярно стежити за справністю системи вентиляції картера і своєчасно проводити її очищення і промивання деталей.

Якщо рівень масла в двигуні більше норми

Бувають такі ситуації, коли в двигун при черговій заміні заливають масло більше рівня і частіше це буває через неуважність.

Що буде, якщо залив масло в двигун вище норми? Чи варто його зливати?

Якщо залили масло трохи вище рівня “max” на масляному щупі, то це нічого страшного. Під час експлуатації масло природним шляхом піде і через кілька тисяч кілометрів пробіг, рівень масла буде в нормі. Якщо залив аж надто багато масла вище норми, то тут можуть виникнути проблеми. Особливо, якщо у вас вже старенький автомобіль. Коли рівень масла вище норми, то в системі змащення створитися підвищений тиск, а це за собою може спричинити знос сальників і згодом їх може “видавити”. Бажано не перевищувати рекомендований рівень масла. А якщо велика кількість “зайвого” масла в двигуні, то бажано його злити до норми.

джерело: streeter.cv.ua

 

Попередні новини