Кошик
179 відгуків
Автозапчастини Тпартс
+380676767143
Контакти
 • Телефон:
  +380676767143, (032) 253-20-20
 • Контактна особа:
  Відділ продажу
 • Адреса:
  вул. Масарика, 16, Львів, Львівська область, Україна
 • Email:
  info@tparts.lviv.ua

Нульове мито на авто з Канади: що і за скільки можна буде купити

З 1 серпня 2017 року почне діяти Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Вона передбачає безмитне ввезення автомобілів.

05.07.17

Деякі автолюбителі, прочитавши заголовки новин про безмитне ввезення з Канади, одразу кинулися перераховувати «заначки» і переглядати сайти - оцінювати, за скільки можна «скинути» свій старенький «ланос», щоб в серпні вже замовляти заморську обновку. Але, хоча новина, безумовно, хороша, особливих причин для радості поки немає. Угода вельми детально прописує, які автомобілі можна буде завозити без мита – вибір виявляється досить вузьким.

Спробуємо розкласти все по поличках.

Я зможу ввезти будь-який автомобіль з Канади?

Мова йде не про будь-яку машину з території Канади. А лише про автомобілі, які були зроблені на території Канади.

Ввозити без мит можна буде авто з двигуном від 2,2 до 3 л (бензин) і більше 2,5 л (дизель)

Тобто ви не зможете ввозити без мита будь-який автомобіль, який ви можете купити в Канаді. Угода діє тільки у стосунку до автомобілів канадського виробництва.

Канада не належить до числа лідируючих автомобільних держав світу і заводів тут не так вже й багато.

По суті, вибір зводиться до кількох брендів:  Toyota і Lexus, Honda і Acura, Chrysler, Dodge, Jeep, Ford, Lincoln, General Motors і Volkswagen (правда, представлений однією єдиною моделлю).

Та облиште, Toyota - це круто! Чому не радіти?

Тому що не вдасться без мита ввозити усі підряд авомобілі вищезазначених брендів.

В Угоді прописаний обсяг двигуна автомобілів, які підлягають безмитному ввезенню. Це двигуни від 2,2 до 3 л.

Іншими словами, нову Honda Civic, яка в досить непоганій комплектації в Канаді коштує від 20 тисяч канадських доларів (приблизно $15 тисяч), не вийде. Тому, що у неї об'єм двигуна 1,8 л.

Якщо говорити про моделі, що потрапляють під дію Угоди, то це переважно великі кросовери.

Але і тут криється підступ. Веилка кількість популярних моделей, наприклад, Acura MDX, Lexus RX в Канаді випускаються з 3,5-літровими двигунами.

Тобто вони теж не потрапляють під дію Угоди про безмитне ввезення (мито на такі авто з такими моторами - 7%).

Без мита можна ввозити дизельні авто з об'ємом двигуна понад 2,5 л. Але в Канаді, як в США, дизелі не дуже полюбляють. Частка таких авто від загального обсягу виробництва ледь досягає 20%. І, до речі, це теж в основному великі кросовери і позашляховики.

Так що ж я зможу купити?

Найбільше нововведення порадує любителів американського автопрому, зокрема, позашляховиків і сімейних мінівенів.

У Канаді збирають культові американські моделі спорткарів Dodge Challenger, Dodge Charger і Chevrolet Camaro. Але вони не проходять за обсягом двигуна.

З тих авто, які просочуються через всі щілини Угоди, можна виділити Toyota RAV4, Honda CR-V, Chrysler 300, Dodge Gran Caravan, Ford Edge.

У чому вигода?

За грубими оцінками (ми уточнимо ці цифри, поспілкувавшись з експертами) з урахуванням вартості доставки морем і 20%-ного ПДВ (який нікуди не дівається) автомобілі родом з Канади можуть коштувати українському покупцеві на 10-15% дешевше, ніж в Україні.

З огляду на вузький вибір доступних варіантів, навряд чи нововведення радикально відіб'ється на українському автомобільному ринку. Однак, цінителі американського автопрому будуть вельми раді і не виключено, що оголошення про підбір «канадського автомобіля» неабияк розбавлять всюдисущі оголошення про «литовські тачки». Хоча останні, зрозуміло, значно дешевші.

джерело:vgolos.com.ua

Попередні новини